Blogger tarafından desteklenmektedir.

Tekstil sektörü İzmir’de buluştu


EGE Giyim Sanayiciler Derneği’nin (EGSD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması'nın 4'üncüsü Hilton Oteli'nde yapıldı. Türkiye’nin önde gelen markalarının temsilcilerinin 35 stant ile yerini aldığı buluşmada firmalar ürün ve hizmetlerini tanıtılırken, büyük ilgi gören buluşmada ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirildi.

Hilton Oteli'nde tek günlük buluşmanın açılışına EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, Ege İhracatçı Birlikleri Tekstil ve Hazır Giyim ve Konfeksiyon ihracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı Salih Esen, MTK SİAD Başkanı İsmail Sadi Doğan, Mimar Kemalettin Moda Derneği Başkanı İzzet Avcı, akademisyenler, sektör temsilcileri, firma yetkilileri ve dernek üyeleri katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, bu organizasyonu önümüzdeki yıl fuar haline getirmeyi düşündüklerini söyledi. Abay, "Geçen yıl farklı illerden 325 profesyonel ziyaretçiyi İzmir'e getirmeyi başardık. Bu buluşmadaki amacımız üyelerimizin yeni ürünlerini, yeni trendleri sunmak, onların ticaret hacimlerini artırmak" dedi.

FUAR HEDEFİ
Tekstilin yan sanayisine yönelik firmaların katıldığı buluşmanın başarılı bir organizasyon olduğunu ifade eden Abay, "Gelecek yıldan itibaren buluşmayı bir fuar haline getirmeyi istiyoruz. Bunun temellerini yönetim kurulunda zaten attık. Fuara dönüşmesi halinde yer sorunu nedeniyle kısıtlı tuttuğumuz katılımcı firma sayısını daha da arttırıp bine ulaşacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

FERMUARDAN YAZILIMA
Buluşmada stant açan firmalar; Aksesuar, ambalaj ve poşet, brode, güpür, dantel ve dar dokuma, denim kumaş, dokuma kumaş, düğme, etiket, fermuar, iş elbisesi kumaşları, kapitone, konfeksiyon makineleri, lazer kesim ve aksesuarları, nakış, örme kumaş, dijital metraj ve parça baskı, taş baskı, teknik tekstil ürünleri, tela, üretim takip yazılımları gibi ürünlerini tanıttı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası da firmalarla işbirliğini artırmak için etkinlikte yerini alırken, Ege İhracatçı Birlikleri de teknik tekstil konularında bilgi verdi.

Kaynak: Hürriyet